Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Dewocjonalia słowo to swoje źródła odnajduje w łacińskim devotio i devovere, odpowiednio ofiarowanie oraz poświęcać. Współcześnie mamy problem z dokładną identyfikacją wszystkich tych dzieł ludzkich rąk, ponieważ wiele z nich przeminęło, poddając się upływie, były zakopywane w ziemi, aby nie mogły zostać zbezczeszczone czy zwyczajnie rozpadły się wraz z czasem. Najstarszy znany krucyfiks zachował się w swojej pełnej postaci w Katedrze św. Marcina w Lukce na terenie współczesnych Włoch. Drewniana rzeźba pochodzi najprawdopodobniej z drugiej połowy XII wieku, a wspominał o niej nawet Dante Alghieri. Aktualnie słowo to odnosi się przede wszystkim do drobniejszych przedmiotów związanych z kultem religijnym, są to wszystkie przedmioty religijne obdarzone naszą intencją, związane z sacrum.

Dewocjonalia

  • nowość
Ikona Święta Rodzina Ikona Święta Rodzina
Producent: Inny
Cena:

69,90 zł

szt.
zobacz więcej
Ikona Matka Boża Karmiąca Ikona Matka Boża Karmiąca
Producent: Inny
Cena:

69,90 zł

szt.
zobacz więcej
Bransoletka  - howlit turkusowy Bransoletka - howlit turkusowy
Producent: Topaz
Cena:

35,90 zł

szt.
zobacz więcej
Bransoletka  - marmurek fuksjowy Bransoletka - marmurek fuksjowy
Producent: Topaz
Cena:

35,90 zł

szt.
zobacz więcej

Przedmioty religijne

Zaznaczają naszą obecność i intencje w świecie, są manifestacją naszych poglądów co do świata doczesnego, eschatologicznego celu. Są konieczne w niektórych obrzędach jak świece z krzyżem i kropidło na wodę święconą. Te przedmioty pomagają również skupić się, wejść w odpowiedni stan. Niektóre jak różańce spełniają również przydatną funkcję, przecież podczas modlitwy dzięki nim chrześcijanin wie, ile razy odmówił daną formułę. Moglibyśmy wymieniać dalej, ale przecież wszyscy wiemy, po co one istnieją.

Sklep z pamiątkami religijnymi

W Rosaropoly kultywujemy tradycje, wzmacniamy pamięć o tych przedmiotach, które są wyrazem pogłębiającej się w nas pobożności. W naszej ofercie odnajdziecie Państwo takie dewocjonalia jak figury Świętych, medaliki, świece czy rozmaite drewniane Krzyże. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą dewocjonaliów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl