Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Wielkanoc jest najważniejszym świętem dla nas chrześcijan. Obchodząc rocznicę zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, uczestniczymy w specjalnych wieczornych mszach, Triduum Paschalnym, wspólnie spożywając potrawy tradycyjnie związane z tymi okolicznościami. Akcentujemy wtedy symbole związane z męką, śmiercią i zmartwychwstaniem Jezusa Chrystusa. Jednym z takich symboli jest ogień, który jest symbolem nowego życia i nadziei. W czasie nabożeństwa pali się świecę Paschalną, która jest symbolicznym przypomnieniem ogrodu oliwnego, w którym Jezus przeżywał ostatnią wieczerzę z uczniami. Innym z ważnych symboli jest baranek, który symbolizuje ofiarę Jezusa na krzyżu. W naszym chrześcijańskim sklepie Rosaropoly ofertę skupiamy właśnie na symbolach, które towarzyszą nam w tych podniosłych dniach.

Wielkanoc

Wielkanocne zabawy Wielkanocne zabawy
Producent: Inny
Cena:

9,90 zł

szt.
zobacz więcej
  • nowość
  • nowość
Rachunek sumienia Rachunek sumienia
Producent: Rafael
Cena:

8,90 zł

szt.
zobacz więcej
  • nowość
Kolorowanka. Droga Krzyżowa Kolorowanka. Droga Krzyżowa
Producent: Inny
Cena:

6,50 zł

szt.
zobacz więcej
  • nowość
  • nowość
Wielkanocna kolorowanka. Zajączek Wielkanocna kolorowanka. Zajączek
Producent: Inny
Cena:

9,50 zł

szt.
zobacz więcej
  • nowość
Rozważania Drogi Krzyżowej Rozważania Drogi Krzyżowej
Producent: Michalineum
Cena:

22,50 zł

szt.
zobacz więcej

Świąteczne dekoracje Wielkanocne

Na jakie się zdecydować? W naszej Chrześcijańskiej symbolice wielkanocnej dominują baranki, pisanki, kurczaki i kwiaty. Baranek jest symbolem ofiary Jezusa na krzyżu, dlatego często pojawia się w wielkanocnych dekoracjach w postaci figurki gipsowej, cukrowej lub ciasta w kształcie baranka. Obok kolorowych jajek, które są symbolem odrodzenia i nowego życia, występują kurczaki. Często wkradają się do wielkanocnych dekoracji, symbolizując wzrost, wiosnę i przywrócenie życia. Kwiaty, którymi przyozdabiamy stoły, parapety okna oraz coraz częściej drobne instalacje wielkanocnych dekoracji, symbolizują radość oraz nadzieję. Świąteczne ozdoby wielkanocne są najczęściej własnymi kompozycjami z kwiatów i symbolicznych figur. Jeśli chodzi o te pierwsze, to najpopularniej wykorzystywane jako część kompozycji są bazie, narcyzy tulipany oraz lilie. W naszej ofercie znajdziecie państwo misternie wykonane baranki w kilku różnych wariantach, ceramiczne jajka wielkanocne czy tematyczne świeczniki, które mogą stanowić wspaniały element takiej kompozycji.

Dekoracje domu na Wielkanoc - Inspiracje

Popularne ostatnimi czasy stały się wyjątkowe koszyczki, których podstawę stanowią uplecione gniazdka z wiklinowych gałązek, jeszcze bardziej nowoczesne są te w stylu loft. Bazą na dekoracje jest stalowy prosty koszyk z metalowych drucików, wypełniony po brzegi syntetycznymi trawami bądź słomą farbowaną w zielonym odcieniu. Taka ozdoba po świętach z powodzeniem może być koszyczkiem na owoce, oczywiście po uprzednim wyciągnięciu baranka i wyściółki. Po więcej inspiracji zapraszamy Państwa na blog:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl