Opcje przeglądania
Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Imię Krzysztof wywodzi się z języka greckiego i oznacza „niosący Chrystusa”. Tak jest przedstawiany w ikonografii, wysoki mężczyzna, często dobrze zbudowany na swoim barku niosący dziecię w przeprawie przez rzekę. W ofercie naszego sklepu znajdą państwo plakietki z modlitwą, figurki do samochodu oraz różańce z wizerunkiem Św. Krzysztofa. 

Patron kierowców

  • nowość
  • nowość
Różaniec do samochodu - drewniany Różaniec do samochodu - drewniany
Producent: JKS
Cena:

12,90 zł

szt.
zobacz więcej
  • nowość

Św. Krzysztof patron kierowców

Dawniej jako swojego patrona czcili Świętego Krzysztofa pielgrzymi, przewoźnicy, marynarze i tragarze, a nawet flisacy. Współcześnie jest również patronem kierowców, podobizny wraz z modlitwami zdobią wnętrza pojazdów mechanicznych, które błogosławi się 25 lipca we wspomnienie św. Krzysztofa, patrona podróżujących. Patron kierowców może ochronić przed brawurą i wypadkami, jego wstawiennictwo, w prośbach do boga jest istotne, aby każdy z kierowców wykazał się na drodze odpowiedzialnością.

Dlaczego Św. Krzysztof jest patronem kierowców?

Św. Krzysztof po swoim nawróceniu za pokutę postanowił zamieszkać nad rzeką Jordan, gdzie pomagał pielgrzymom przedostawać się z jednego na drugi brzeg. Jak legenda przypomina, przenosił ich dosłownie na swoich barkach. Pewnego dnia wziął na swoje ramiona dziecko, zaskoczony ciężarem, wysiłkiem, jaki mu to sprawiło, zapytał. „Dziecię kim, że ty jesteś”, na co dziecko odpowiedziało „Jam jest Jezus twój zbawiciel, dźwignąwszy mnie, dźwigasz cały świat”. Tak swoją troską zasłużył na imię, które brzmi niosący Chrystusa. Christoforos dziś rozpoznawany jako Św. Krzysztof stał się najpierw patronem pielgrzymów i podróżujących, aby w przyszłości dbać o bezpieczeństwo podróżujących kierowców samochodów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl