Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Sakramenty obejmując swoją zwierzchnością wszystkie etapy ważnych chwil życia każdego chrześcijanina, są więcej niż tylko istotnymi przeżyciami. To prawdziwe skuteczne znaki łaski stanowione przez Chrystusa, a powierzone w dłonie Kościoła. W ofercie Rosaropoly odnajdziecie państwo różnorodność upominków, drobnych prezentów będących nieodłącznymi naszej wspaniałej tradycji.

 

Sakramenty Święte

  • nowość
  • nowość
Etui pudełko zamykane komunijne Etui pudełko zamykane komunijne
Producent: Topaz
Cena:

4,90 zł

szt.
zobacz więcej

Chrzest Święty

Każdy sakrament ma swoje pochodzenie w Biblii, będąc ustanowiony przez Jezusa Chrystusa, poczynając od pierwszego, który najpiękniej przeplata się z prawem natury. Narodziny, wyłanianie się nowego istnienia z pięknego osobliwego tworu, jakim jest świat. Dziecko czerpiące niewielką zliczalną kilkoma tygodniami życia ilość oddechów przystępuje do Chrztu Świętego. Fundamentu życia chrześcijańskiego, odrodzenia przez wodę i w słowie, sakramentu będącego początkiem, który niejako otwiera następne na ścieżce życia.

Pierwsza komunia Święta

Dzieci poznając prawdy wiary, odróżniając krew od wina, ciało Chrystusa od chleba z odpowiednim szacunkiem są gotowe przyjąć Eucharystię. Sakrament ten jest niezbędny, aby w pełni uczestniczyć w życiu wspólnoty Kościoła. Niezbędne są oczywiście odpowiednie przygotowania, na których sprawdzana jest przez Księdza bądź Katechetę znajomość podstawowych prawd wiary oraz przykazań i modlitw. Obowiązkowym jest również przystąpienie do sakramentu Spowiedzi świętej. Piękna uroczystość to okazja na wspólne doświadczanie wyjątkowej chwili podczas Mszy świętej.

Bierzmowanie

Dnia Pięćdziesiątnicy duch święty posłany przez Jezusa Chrystusa na modlących się apostołów stał się początkiem dzisiejszego Sakramentu bierzmowania. Jest on wliczany w grupę pierwszych z trzech sakramentów łączących się w sakramenty wtajemniczenia chrześcijańskiego. W młodym wieku przystępujący do niego chrześcijanie ściślej jednoczą się z kościołem. Otrzymując szczególną moc Ducha Świętego, są zobowiązani przyjąć obowiązki wynikające z dojrzałości dopełnienia łaski chrztu. Jako młodzi świadkowie Chrystusa zobowiązani są do szerzenia wiary swym słowem oraz jej obrony przed niegodziwościami.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl