Becz i dzwoń dzwoneczkiem + Księża na księżyc
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalniOpis
Zestaw dwóch książek ks. Piotra Pawlukiewicza
- Becz i dzwoń dzwoneczkiem *NOWOŚĆ*
- Księża na księżyc! Tylko co dalej
Radość w Panu polega na tym, że On nas znalazł. Historia ludzkości to film katastroficzny o tym, że zginęło paręnaście miliardów ludzi i Jezus ich odnalazł.
„Becz i dzwoń dzwoneczkiem” to kolaż z barwnych opowieści, których ks. Piotr Pawlukiewicz opowiada o sobie i ludziach spotkanych na przestrzeni życia. Porusza w nich ważne kwestie i nazywa problemy, którym stawiamy czoła na co dzień. Mówi o sprawach aktualnych i pewnie też bliskich każdemu: o wyzwaniach męskości i kobiecości, a także ich zderzeniu w związkach, o sposobach na poprawienie komunikacji między kobietą i mężczyzną, szczególnie w trudnościach wynikających z różnic płciowych; o akceptacji siebie, swojej historii i dotarciu do wnętrza swojego serca; o uwolnienia prawdziwego „ja” spod warstw przyzwyczajeń, stereotypów i codziennych słabości; o Maryi i jej wyjątkowości, z której całymi garściami możemy czerpać inspiracje do codziennego, prostego i pięknego życia; o tym, jak żyć w prawdzie, z podniesioną głową podejmując wyzwania, jakie stawia przed nami chrześcijaństwo.
Z treści „Becz i dzwoń dzwoneczkiem” dowiesz się:
- jak pozbyć się fałszywego „ja” i stać się prawdziwym sobą;
- jak dotrzeć do skarbów kryjących się w ludzkim sercu;
- co trzeba zrobić, żeby pokonać słabości, które ciągle do nas wracają;
- dlaczego w życiu ważny jest konkret;
- co to znaczy: być specjalistą od spraw własnej płci;
- na czym polega istota chrześcijańskiej walki.
Książka „Becz i dzwoń dzwoneczkiem” to spisane i na nowo zredagowane rekolekcje, które ks. Piotr Pawlukiewicz wygłosił w 2012 r. we wrocławskim duszpasterstwie „Maciejówka”. Postanowiliśmy odkopać tę drogocenną perłę z piasków naszego archiwum i otworzyć przed Wami kolejną możliwość spotkania z tym wyjątkowym kaznodzieją, jego legendarnym poczuciem humoru, niezwykłą wrażliwością, ale przede wszystkim – konkretem, czyli umiejętnością nazywania rzeczy po imieniu. W świecie pełnym relatywizmu wielu z nas z pewnością właśnie tego szuka.
I choć może część anegdot, które wspomniane są w tej książce już znacie, to jesteśmy przekonani, że między ich wierszami znajdziecie wiele mądrości i nowych myśli. Jak w kalejdoskopie, w którym te same kryształy z każdym ruchem tworzą zupełnie nowy, zachwycający obraz.
Jeden z najpopularniejszych polskich rekolekcjonistów, wspominając swoje kapłaństwo, opowiada o trudnych ostatnio relacjach między księżmi a świeckimi. Nie stroniąc od ciętych i błyskotliwych uwag, uczy nas, jak w każdej sytuacji samemu odkrywać, gdzie leży prawda. Dostrzegać dobro - nie tylko tam, gdzie jest ono oczywiste.
Polscy księża jeżdżą odlotowymi bmw czy może raczej trzymają w garażach wysłużone golfy? Czas wolny spędzają na "branżowych" zabawach czy przeżywając własną samotność w czterech ścianach plebanii? A co, jeśli są i tacy, i tacy? Czy postawa księdza mówi nam wszystko o tym, jaki jest Bóg? Czy żeby dziś chodzić w sutannie, trzeba być bohaterem? Czy fajny i życiowy ksiądz to naprawdę najlepszy kapłan, na jakiego możemy trafić? Czy antyklerykalizm jest zły? I jak powinien odnaleźć się w tym wszystkim katolik?
KS. PIOTR PAWLUKIEWICZ
Dla wielu ludzi jest marką samą w sobie. Legendap olskiego kaznodziejstwa. Na jego kazaniachw ychowały się pokolenia. Kochany przez wiernych, ceniony przez innych kaznodziei. Absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Akademii Papieskiej w Krakowie i Uniwersytetu Jagiellońskiego. Autor serii nagrań “Sex, poezja, czy rzemiosło”, kilkunastu książek i współautor bestselleru “Czarny humor”. Głosił rekolekcje w wielu miastach Polski, a także w Sztokholmie, Londynie, Dortmundzie, Zurichu, Bernie, Rzymie i Budapeszcie.
Jego przesłanie “świat potrzebuje ludzi, którzy robią to, co ich ożywia” dało początek marce RTCK.
Zmarł w 2020 roku.